Shopify Nedir?

shopify

Bir hizmet sunmak, ürün satmak ya da dropshipping yapmak istiyorsanız e-ticaret sitesi kurmalısınız ve bu konuda hatta çok daha fazlasında Shopify size yardım edecek.

Doğru şekilde oluşturulmuş bir web sitesi e-ticaretin temelidir ve yeni bir iş kurarken ek bütçe gerektirir. Ancak kaliteli bir web sitesi yaptırmak bütçenizi zorlayabilir. Bütçenizi ayarlayıp iyi bir web sitesi yaptırmış olabilirsiniz ve POS altyapınız da olabilir ancak bu iki adım e-ticaret için sadece başlangıç. Ürünlerinizin etkin bir şekilde hem web sitenizde hem de sosyal medya kanallarında tanıtımını yapmak, satışları artırmak, aynı zamanda stok/envanter takibi yapmak, müşterilerinizle iletişiminizi sürdürebilmek için ihtiyacınız olan, güçlü araçlarla donatılmış bir e-ticaret sitesi. İşte Shopify nedir sorusunun doğru yanıtı burada. Shopify, e-ticaret sitesi kurmaktan, envanter yönetimine kadar tüm ihtiyaçlarınıza yanıt veren, özellikle küçük işletmelerin e-ticaret sitesi kurması, büyümesi ve müşterilerine ulaşabilmesine imkan sağlayan bulut tabanlı bir e-ticaret platformu. 

POS uygulaması ile sahip olabileceğiniz Shopify’da e-ticaret sitesi kurmak çok kolay. Aynı zamanda sosyal medya kanallarıyla da entegre bir şekilde ürünlerinizi tanıtarak satış yapmanıza imkan sağlar. Yani ürünlerinizi sistemin içinden birden fazla kanalda tanıtma ve satma imkanına sahip olursunuz. 

E-Ticaret Siteniz Sizin Vitrininiz

İş hayatında ve özellikle ticaret konusunda deneyim sahibi olsanız bile e-ticarete başlamak kolay olmayabilir. E-ticaret, geleneksel yerinde satışta olduğu gibi müşterinin mağazaya girerek ürünü yakından görmesi ve satın almasından çok daha farklı bir süreç. Temelde benzer ancak ürünlerin sergilenmesi ve güvenli ödeme kısmında tamamen farklı. Tam bu noktada ürünlerinizin fotoğraflarını sergilemek, detaylarını yazmak ve güvenli bir şekilde ödemeyi gerçekleştirebilmek için gerekli tüm altyapıyı ve çok daha fazlasını Shopify ile elde edeceksiniz. 

E-ticaret sürecinde size ürünlerinizi ve markanızı tanıtabilmeniz için çok kanallı bir deneyim sunar. Ürünlerinize uygun olan web sitesi şablonunu, profesyonel ve ücretsiz mağaza teması arasından seçebilir, mağaza oluşturucu ve temalarla renkleri, görüntüleri ve yazı tiplerini kolaylıkla özelleştirebilirsiniz. Web sitenizi 15 dakika gibi kısa bir sürede kurabilirsiniz.

Sadece bir web sitesi kurmak ve ürünlerinizi pazarlamak konusunda yardımcı olmaz aynı zamanda mağazanızı her yönüyle analiz edebilmeniz ve daha iyi hale getirebilmeniz için uygun araçlar sunar. Bu araçlarla, müşterileriniz için özelleştirilmiş bir alışveriş deneyimi tasarlayabilir ve pazarlama harcamalarınızın yatırım getirisini en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Ayrıca ayrıca müşteri ilişkileri, stok yönetimi ve çok daha fazlasını otomatikleştirerek maliyetleri düşürmenize yardımcı olur.

Shopify ile E-Ticaret Sitesi Kurmak Çok Kolay

Shopify’da web sitesi oluşturmak için herhangi bir kodlama bilgisine ya da yazılım indirmeniz ve kurmanıza gerek yok. Temel (Basic), Shopify ve İleri (Advanced) seçenekleri arasından bütçenize uygun olan planı seçebilirsiniz. Web sitesi kurulumuna yönelik en kolay kullanım ve modern web tasarım özelliği sunar. Ek avantajlar arasında sınırsız ürün ekleme, kredi kartı ya da paypal gibi ödeme seçenekleriyle özel Shopify Payments ve müşteri desteği gibi özellikler yer alır. İşletmenizin büyümesine destek olabilmek için daha fazla kullanıcı ve mobil kullanım gibi gelişmiş özellikler içeren planlar da mevcuttur. 

Aylık abonelik şeklinde çalışan Shopify, SaaS (Software as a Service – Hizmet olarak yazılım) olması sayesinde herhangi bir şekilde bir uygulama indirmenize, kodlama bilmenize, güncelleme yapmanıza ve gerek kalmadan web sitenizi oluşturmanızı sağlayan bulut tabanlı bir çözümdür. Hiçbir şekilde yazılım ya da web sunucularını yükseltme, bakımını yapma konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu durumda internet bağlantınızın olduğu her yerden e-ticaret sitenize erişebilir ve çalışabilirsiniz.

Shopify ile Güvenle Ödeme Alın

E-ticaret sitesi için en önemli adımlardan biri güvenli ödemedir. Üçüncü taraf ödeme yöntemleri ile uğraşmadan  güvenli bir şekilde ödeme alabilirsiniz. Shopify Payments ile mağazanızı oluşturur oluşturmaz tüm büyük ödeme yöntemlerini otomatik olarak kabul edecek şekilde satışa başlayabilirsiniz.

Shopify Payments ile  tek bir tıklamayla kurulumdan satışa geçebilir, müşterilerinizin istedikleri yöntemle ve kendi para birimlerinde alışveriş yapabilmelerini sağlayabilirsiniz. PCI uyumlu ve 3D Secure ödemelerini destekler, ödeme bilgilerini ve iş verilerini güvende tutar. Siparişin alınmasından sonlandırılmasına kadar tüm akışı tek bir yerden takip etmenizi ve nakit akışınızı kontrol etmenizi sağlar. 

Sistem banka hesabınıza bir ödeme gönderildiğinde size bir e-posta gönderir. Gelen e-postada ödenen tutarı ve mağazanızdaki ödemenin bağlantısını görebilirsiniz, böylece siparişinizi ve müşteri ayrıntılarını inceleyebilirsiniz. 

Siparişlerin potansiyel olarak sahte olup olmadığını size bildirmek için AVS ve CVV filtreleri ile gelişmiş dolandırıcılık analizi kontrolleri yapar. AVS, müşterinin fatura adresinin sayısal kısmını ve posta kodunu veya posta kodunu kredi kartı düzenleyicisinde dosyadaki bilgilerle karşılaştırır. Bu, yetkisiz kullanıcılar genellikle doğru fatura adresine sahip olmadığından, dolandırıcılığın önemli ölçüde azaltılmasına yardımcı olur. CVV, müşterinin kredi kartının arkasında bulunan 3 veya 4 basamaklı bir sayıdır. Kredi kartı şirketleri, CVV kodunun saklanmasını yasaklar, bu nedenle CVV’yi istemek, müşterinin kartın fiziksel olarak ellerinde olmasını sağlamanın bir yoludur. 

Sadece Ürün Değil Hizmet ve Dropshipping İçin de Shopify

Sadece ürün satmak ya da hizmet sunmak için değil aynı zamanda fiziksel olmayan üyelikler, etkinlik biletleri, dijital kartlar, bağış kabul etmek ve dropshipping için de Shopify kullanabilirsiniz. Dropshipping, herhangi bir envanter tutmadan ürünleri satmanıza olanak tanır. Ürünleri üreticiden, toptancıdan veya başka bir tedarikçiden tek tek satın alabilir ve bunları doğrudan müşterinize gönderebilirsiniz.

2021 yılında Shopify’ın marka değeri, 2020’de tahmin edilen marka değerine kıyasla % 113 artarak 828 milyar Kanada doları oldu. (1) Bugüne kadar dünyanın 175 ülkesindeki milyonlarca işletme Shopify’ı kullanarak 200 milyar doların üzerinde satış yaptı. İster ürün satın ister hizmet pazarlayın ya da dropshipping yapın, bir e-ticaret sitesi kurmaktan, nakit akışınızın takibine kadar her işi güvenli ödeme altyapısı ile Shopify ile gerçekleştirebilirsini

(1) https://www.statista.com/statistics/1245320/shopify-brand-value/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: